Κατέκτησαν και το Κύπελλο οι Απόλλων Ladies (φώτος)

Μετά την κατάκτηση του πρωταθλήματος η ομάδα της Apollon Ladies πήρε και το Κύπελλο. Στο μεγάλο τελικό που έγινε στο Στάδιο Κατωκοπιά - Επιστροφή «Γλαύκος Κληρίδης», οι "κυανόλευκες" νίκησαν με 3-0 τη Λευκοθέα. Η Φρίντα (2) και η Ντάντας σκόραραν για την ομάδα της Λεμεσού.

Η ιστοσελίδα μας ήταν στο γήπεδο με τον Γιάννη Θεοδωρίδη και σας μετέφερε την εξέλιξη του αγώνα.

-Σέντρα στο ματς.

-10' Χωρίς κάποια ιδιαίτερη φάση στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα. Μοιρασμένη η κατοχή μέχρι στιγμής.

-14΄ Στο έδαφος η Γεωργίου.

-16' Επέστρεψε η Ξένια Γεωργίου στον αγωνιστικό χώρο.

-18' Πρώτη τελική στο ματς. Σουτ από την Φρίντα, διώχνει σε κόρνερ η Ζαχαρίου.

-22' ΓΚΟΛ για την Apollon Ladies. Η Οπόνγκ κάνει την μακρινή μπαλιά, βρίσκει την Φρίντα η οποία ξεφεύγει από την Γεωργίου, προσπερνα και την Ζαχαρίου και κάνει το 1-0 με ωραίο πλασέ.

-29' Στο έδαφος δύο παίκτριες της Λευκοθέας, αφού συγκρούστηκαν μεταξύ τους.

a

-32' Δοκάρι για την ομάδα του Απόλλωνα μετά από σουτ της Ανόκιε.

-39' Σκοράρει η Λευκοθέα, αλλά ακυρώνεται το γκολ για οφσάιντ

-Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

-Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

-Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος

-47' Σουτ της Γεωργίου έξω.

-55' Σουτ της Γιάννου, μαζεύει τη μπάλα η Ζαχαρίου.

- 62' Μεγάλη ευκαιρία για την Λευκοθέα. Σουτ από την Μιχαήλ, διώχνει με τα πόδια η Ματθαίου.

-76' ΓΚΟΛ για την Apollon Ladies. Εκτελέστηκε το κόρνερ από την Παναγιώτου, με κεφαλιά η Φρίντα κάνει το 2-0.

-80' ΓΚΟΛ για την Apollon Ladies. Η Ντάντας με ανάποδο ψαλίδι κάνει το 3-0.