Ο Λεόντιος Λεοντίου κέρδισε τους «Παγκύπριους Αγώνες»

Close
Ο Λεόντιος Λεοντίου κέρδισε τους «Παγκύπριους Αγώνες»

Στον πέμπτο αγώνα σπόρτιγκ του Παγκυπρίου Πρωταθλήματος Σκοποβολής ΟΠΑΠ

 

Ο Λεόντιος Λεοντίου κέρδισε 

τους «Παγκύπριους Αγώνες»

---------------------------------

 

  • Ο νικητής που είναι ο ομοσπονδιακός προπονητής του τραπ, αγωνίζεται στην Δ’ κατηγορία και κέρδισε τον αγώνα με 94/100, ενώ στην Α’ κατηγορία πρώτευσε ο Λεύκιος Μιλτιάδους με 93/100, στη Β’ κατηγορία ο Μίκης Φυλακτού με 88/100 και στην Γ’ κατηγορία ο Ανδρέας Κλαγκίδης με 87/100


 

Με 94 επιτυχίες στους 100 δίσκους, ο Λεόντιος Λεοντίου της Σκοπευτικής Οργάνωσης Λάρνακας κέρδισε τους «Παγκύπριους Αγώνες Σπόρτιγκ», που ήταν ο πέμπτος αγώνας του  φετινού Παγκυπρίου Πρωταθλήματος Σκοποβολής ΟΠΑΠ. Τον αγώνα διοργάνωσε η Σκοπευτική Οργάνωση Λευκωσίας, στις εγκαταστάσεις σπόρτιγκ του Ολυμπιακού σκοπευτηρίου «Λάκης Ψημολοφίτης», την περασμένη Κυριακή 20 Σεπτεμβρίου και τον αθλοθέτησε η EUROBANK CYPRUS.

 

Ο νικητής που είναι και ο ομοσπονδιακός προπονητής του τραπ, αγωνίζεται στη Δ’ κατηγορία και όπως και πέρσι κέρδισε τον πέμπτο αγώνα σπόρτιγκ, με τη διαφορά ότι πέρσι ο πέμπτος αγώνας ήταν το «Κύπελλο Κερύνειας» και τον κέρδισε με 95/100 ενώ φέτος έμεινε ένα δίσκο πίσω (94/100). Στην Α’ κατηγορία πρώτευσε ο διεθνής σκοπευτής της ΣΚΟΛΕΜ Λεύκιος Μιλτιάδους με 93/100, στην Γ’ κατηγορία ο Μίκης Φυλακτού της ΣΚΟΛΕΥ με 88/100 και στην Γ’ κατηγορία ο Ανδρέας Κλαγκίδης της ΣΚΟΚΕΡ με 87/100. Με το 88/100 που πέτυχε ο Μίκης Φυλακτού εξασφάλισε και την πρώτη θέση στην κατηγορία των σίνιορς, ενώ στους βετεράνους κέρδισε ο συναθλητής του στην ΣΚΟΛΕΥ Ευάγγελος Καραβόλιας με 77/100.


 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των «Παγκυπρίων Αγώνων Σπόρτιγκ» ήταν τα ακόλουθα σε κάθε κατηγορία.

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

1. Λεύκιος Μιλτιάδους ΣΚΟΛΕΜ 93/100

2. Ροδοσθένης Ροδοσθένους ΣΚΟΠΑΦ 92/100

3. Ηλίας Ηλία ΣΚΟΛΕΥ 92/100

4. Ντίνος Κωνσταντίνου ΣΚΟΠΑΦ 91/100

5. Κύπρος Κυπριανού ΣΚΟΛΕΥ 90/100

6. Κωνσταντ.  Κωνσταντίνου ΣΚΟΛΕΥ 89/100

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

1. Μίκης Φυλακτού ΣΚΟΛΕΥ 88/100

2. Φίλιος Φιλήμωνος ΣΚΟΚΕΡ 86/100

3.Πάμπος Χαραλάμπους ΣΚΟΚΕΡ 86/100

4. Φάνος Μιχαήλ ΣΚΟΛΕΥ 85/100

5. Κωστάκης Κωνσταντίνου ΣΚΟΛΑΡ 84/100

6. Ανδρέας Ττίγγος ΣΚΟΕΠΑ 84/100

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

1. Ανδρέας Κλαγκίδης ΣΚΟΚΕΡ 87/100

2. Παντελής Παντελή ΣΚΟΚΕΡ 86/100

3. Κωνσταντίνος Φιλίππου ΣΚΟΚΕΡ 86/100

4. Παντελής Πούλλος ΣΚΟΚΕΡ 86/100

5. Μάρκ Μίλαν ΣΚΟΛΕΜ 85/100

6. Ευγένιος Ζήσιμος ΣΚΟΛΕΥ 85/100

 

Δ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

1. Λεόντιος Λεοντίου ΣΚΟΛΑΡ 94/100

2. Παναγιώτης Δημητρίου ΣΚΟΚΕΡ 84/100

3. Νεόφυτος Χρ. Νεοφύτου ΣΚΟΛΕΥ 83/100

 

ΣΙΝΙΟΡΣ

1. Μίκης Φυλακτού ΣΚΟΛΕΥ 88/100

2. Μάρκ Μίλαν ΣΚΟΛΕΜ 84/100 

3. Φάνος Μιχαήλ ΣΚΟΛΕΥ 85/100

 

ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

1. Ευάγγελος Καραβόλιας ΣΚΟΛΕΥ 77/100

2. Γιώργος Ευστρατίου ΣΕΛ 74/100

3. Δημήτρης Λόρδος ΣΚΟΑΜ 74/100


 

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ

 

  1. Ο νικητής μετά τη βράβευσή του, σε αναμνηστική φωτογραφία με αξιωματούχους της ΣΚΟΚ και της ΣΚΟΛΕΥ

 

  1. – 2Γ. Ο νικητής Λεόντιος Λεοντίου

 

  1. Οι νικητές της Α’ κατηγορίας μετά τη βράβευσή τους, μαζί με τον πρόεδρο της ΣΚΟΚ Δημήτρη Λόρδο

 

  1. Οι νικητές της Β’ κατηγορίας μετά τη βράβευσή τους, μαζί με τον πρόεδρο της Τ.Ε ΦΙΤΑΣΚ Λουκά Χάματσο

 

  1. Οι νικητές της Γ’ κατηγορίας μετά τη βράβευσή τους, μαζί με τον πρόεδρο της ΣΚΟΛΕΥ Λουκά Ψημολοφίτη

 

  1. Οι νικητές της Δ’ κατηγορίας μετά τη βράβευσή τους, μαζί με τον πρόεδρο της ΣΚΟΚΕΡ Μιχάλη Διάκο

 

  1. Ο νικητής των σίνιορς Μίκης Φυλακτού, παραλαμβάνει το έπαθλό του από τον πρόεδρο της ΣΚΟΕΠΑ Ιάσονα Τζιοβάνη

 

  1. Οι νικητές στην κατηγορία των βετεράνων, μετά τη βράβευσή τους, μαζί με τον Πανίκο Ναζίρη, έφορο Σπόρτιγκ της ΣΚΟΛΕΥ