Ομόνοια με 6/6 και κορυφή (βίντεο)

Ενημέρωση από την Ομόνοια για την ψεσινή δράση του τμήματος esports...

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Δημήτρη Βλάχο που σημείωσε τέσσερα τέρματα η ΟΜΟΝΟΙΑ πρόσθεσε χθες βράδυ ακόμη δύο νίκες στη συγκομιδή της και έφτασε στις έξι διαδοχικές επιτυχίες στις ισάριθμες αγωνιστικές της νέας σεζόν!

Στο πρώτο χρονικά παιχνίδι η ομάδα μας κέρδισε εντός έδρας την ΑΕΚ Αθηνών με 3-1. Οι «πράσινοι» ήταν καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και έφτασαν εύκολα στο «τρίποντο» χάρη στα δύο γκολ που σημείωσε ο Βλάχος (15ο και 35ο λεπτό με σουτ) και στο ένα του Λαζάρου (5ο λεπτό με διαγώνιο σουτ). Η ΑΕΚ το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Στον δεύτερο αγώνα η ΟΜΟΝΟΙΑ ήταν και πάλι καλύτερη, φτάνοντας στη νίκη με 3-0 επί του Ιωνικού Νίκαιας. Ο Βλάχος άνοιξε το σκορ στο 17ο λεπτό με κοντινό πλασέ σε κενή εστία, ενώ στο 48’ ο ίδιος παίκτης με εντυπωσιακό σουτ εκτός περιοχής σημείωσε το 2-0. Το τελικό σκορ σημείωσε ο Χρυσάνθου στο 90’.

Πλέον, το «τριφύλλι» μετρά έξι νίκες, ανέβηκε στους 17 βαθμούς (ένας βαθμός αφαιρέθηκε λόγω ποινής) και βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας με παιχνίδι λιγότερο από τις ομάδες που ακολουθούν.

Επόμενη υποχρέωση αύριο (27/05) απέναντι πολωνική Red Wolves για τα ημιτελικά του VPL EURO PROLEAGUE. Οι αγώνες θα αρχίσουν στις 23:30 και στις 00:00.