Πήρε το ντέρμπι η ΕΝ Αθηένου

Η ΕΝ Αθηένου επικράτησε 32-30 του ΑΣ Λατσιά στο εξ αναβολής ντέρμπι της 5ης Αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Γυναικών στο Χάντμπολ το οποίο διεξήχθη την Κυριακή (23/1).

Με τον αγώνα αυτό έπεσε και η αυλαία του πρώτου γύρου του πρωταθλήματος, επί συνόλου τεσσάρων που θα διεξαχθούν. Η ΕΝ Αθηένου είναι πλέον η μοναδική αήττητη ομάδα, ενώ κατέκτησε και το Super Cup.

Γίνε τώρα συνδρομητής σε ένα από τα αθλητικά πακέτα της Cablenet, για να απολαμβάνεις όλη τη δράση

Στον αγώνα της Κυριακής (23/1) η ομάδα της Αθηένου προηγήθηκε 17-15 στο ημίχρονο και κράτησε το προβάδισμα των δύο γκολ και στο β’ ημίχρονο για να κλείσει το ματς στο 32-30.

Τεράστια εμφάνιση από τη Μάγδα Παπά η οποία έβαλε 15 γκολ, σχεδόν τα μισά για την ομάδα της. Από 5 πρόσθεσαν Ιακώβου και Φιάκου. Για τις φιλοξενούμενες η Σολέα έβαλε 10 γκολ και η Ντιμιτρίεβιτς άλλα 7.