Πάρτι με τρία γκολ στα πρώτα 20 λεπτά

Η Μπάγερν προχώρησε σε επίδειξη δύναμης απέναντι στην Πλζεν, με τρία γκολ στα πρώτα 20 λεπτά αγώνα για τη φάση των ομίλων του Champions League.

Η Μπάγερν δεν χαρίστηκε στην Πλζεν για την 3η αγωνιστική του 3ου ομίλου του Champions League και μέσα στα πρώτα 20 λεπτά αγώνα πήρε προβάδισμα τριών τερμάτων.

Μόλις στο 7ο λεπτό ο Λιρόι Σανέ άνοιξε το σκορ ύστερα από υπέροχη ομαδική ενέργεια που άρχισε από το κέντρο.

Στο 13', ο Λέον Γκορέτσκα έβγαλε κάθετη στον Σερζ Γκνάμπι, ο οποίος από το ύψος του πέναλτι έκανε το 2-0.

Τέλος, με τη συμπλήρωση 20 λεπτών αγώνα, ο Σαντιό Μανέ επιχείρησε μία ντρίμπλα περνώντας την μπάλα πάνω από τα κεφάλια των αντιπάλων, έχασε την κατοχή, όμως οι κόντρες τον ευνόησαν και βγήκε τετ α τετ για το 3-0.

Τα τρία γκολ δεν ήταν οι μοναδικές καλές στιγμές των γηπεδούχων, που ενδιάμεσα έχασαν κι άλλες ευκαιρίες για γκολ, ενώ λίγο αργότερα σκόραραν όμως το τέρμα ακυρώθηκε για οφσάιντ.