Ρονάλντο σε Φέρντιναντ: "Δεν έπαιξα καλά, αλλά ήξερα ότι θα σκοράρω"

Ο Ρίο Φέρντιναντ αποκάλυψε το μήνυμα που έλαβε από τον Κριστιάνο Ρονάλντο μετά τη νίκη της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, όπου ο Πορτογάλος αν και πέτυχε το χρυσό γκολ δεν ήταν ικανοποιημένος από το παιχνίδι που έκανε κόντρα στη Βιγιαρεάλ, αλλά πίστευε ότι θα σκοράρει.

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο σκοράροντας στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων διαμόρφωσε το 2-1 για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και υπέγραψε την ανατροπή μετά το 0-1 της Βιγιαρεάλ. Ωστόσο, ο ρέκορντμαν γκολ και συμμετοχών στο Champions League, μετά το φινάλε του αγώνα τόνισε ότι απλά έκανε τη δουλειά του.

Μάλιστα, ο παλαίμαχος στόπερ των Red Devils, Ρίο Φέρντιναντ αποκάλυψε ότι ο Πορτογάλος σούπερ σταρ τού έστειλε μηνύματα μετά τη λήξη της αναμέτρησης, στο οποίο του εξηγούσε ότι δεν ήταν ικανοποιημένος από τον εαυτό του. Την ίδια στιγμή βέβαια, του ανέφερε πως ήξερε ότι θα βρει δίχτυα κόντρα στην ισπανική ομάδα.

"Ο Ρονάλντο μού έστειλε μήνυμα λέγοντας: "Δεν έπαιξα καλά, αλλά ήξερα ότι θα σκοράρω. Αυτή είναι η πεποίθηση που έχει. Οι άλλοι παίκτες τρέφονται από αυτό", υποστήριξε ο Φέρντιναντ στο BT Sport.

"Η απόδοση της Γιουνάιτεντ σήμερα δεν ήταν καλή, δεν ήταν στο επίπεδο που ήθελε να είναι ο Όλε. Αλλά όταν χρειάζεσαι ένα γκολ, μια στιγμή για να κινητοποιήσεις την ομάδα, το γήπεδο, ο Κριστιάνο Ρονάλντο ανεβαίνει. Θέλει να είναι αυτός ο τύπος στον οποίο θα πέσει η ευκαιρία. Το ρεκόρ των γκολ τα λέει όλα. Είναι εκεί για τις μεγάλες στιγμές".