Πάει Wembley η Τσέλσι!

O Κόουλ Πάλμερ είχε γκολ και ασίστ και με δύο τέρματα μετά το 90' η Τσέλσι πέρασε στα ημιτελικά του κυπέλλου Αγγλία με 4-2 επί της Λέστερ εντός έδρας.

SoftwareCy - Χρειάζεστε website για την επιχείρησή σας; Αν ναι, ζητήστε προσφορά τώρα ή καλέστε μας στο +357 25101002.

Η Τσέλσι έφτασε κοντά στο να μείνει εκτός από την Λέστερ όμως με δύο γκολ μετά το 90' πήρε την πρόκριση για τα ημιτελικά του κυπέλλου Αγγλίας για 5η φορά σε επτά χρόνια.

Η ομάδα του Λονδίνου πήρε γρήγορα προβάδισμα στο πρώτο μέρος με τους Κουκουρέγια (13') και Τζάκσον (45') να πετυχαίνουν δύο γκολ στο πρώτο μέρος, ενώ ο Στέρλινγκ είχε χάσει πέναλτι στο 26ο λεπτό για το 2-0 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη όμως τα πράγματα δεν πήγαν καθόλου καλά για την Τσέλσι. Όλα άρχισαν με επικό αυτογκόλ του Ντισασί σε τραγικό γύρισμα προς τον Σάντσες. Ενώ έντεκα λεπτά μετά από εξαιρετική αντεπίθεση ο Μαβίντιντι πέτυχε το 2-2 για τις Αλεπούδες όμως...

Όμως στο 73' ο Ντόιλ είδε κόκκινη κάρτα για ανατροπή του Τζάκσον, που εν τέλει ήταν εκτός περιοχή στο αρχικό μαρκάρισμα που δόθηκε πέναλτι και έτσι η Λέστερ έμεινε με 10 παίκτες. Λίγο μετά την κόκκινη των φιλοξενούμενων ο Ποκετίνο έριξε στο ματς τους Τσουκβουέζε και Μαντουέκε, που στο 92' και 90+8', «καθάρισαν» το παιχνίδι για την Τσέλσι με 4-2, που έκλεισε εισιτήρια για το Wembley.