Ξέρανε... τη Γιουβέντους στο 90+3

Με τον Μάρουσιτς να σκοράρει στην τελευταία φάση του ματς και τον Μανδά να κρατά clean-sheet η Λάτσιο επιβλήθηκε 1-0 της Γιουβέντους στο Olimpico (1-0).

SoftwareCy - Χρειάζεστε website για την επιχείρησή σας; Αν ναι, ζητήστε προσφορά τώρα ή καλέστε μας στο +357 25101002.

Με τον Ιγκόρ Τούντορ στον πάγκο, η Λάτσιο ήταν καλύτερη, στο 93’ βρήκε το γκολ που άξιζε κόντρα στην Γιουβέντους και μετά τη νίκη με 1-0 δικαιούται να ελπίζει στο τελευταίο κομμάτι της Serie A. Συνεχίζεται η κρίση στους Bianconeri που δεν απειλούνται άμεσα για την 3η θέση, όμως έμειναν στους 7 βαθμούς σε 9 ματς πρωταθλήματος.

Οι Laziali μπήκαν δυνατά, πίεσαν ψηλά και σττο 20’ είχαν μεγάλη ευκαιρία αλλά ο Καστεγιάνος σούταρε στα πλαϊνά δίχτυα. Στην άλλη άκρη του γηπέδου, ο Μανδάς έπεσε και έβγαλε το συρτό πλασέ του Κιέζα μέσα από την περιοχή και το ημίχρονο έφυγε με 0-0 και χωρίς πολλές φάσεις.

Το ματς και στην επανάληψη κυλούσε χωρίς πολλά πράγματα, όμως η Λάτσιο πίεσε στο φινάλε και δικαιώθηκε. Ο Μπρέμερ με δύο σούπερ αμυντικές ενέργειες σταμάτησε τον Μάρουσιτς και τον Ιμόμπιλε αλλά ο πρώτος έκανε τελικά τη ζημιά στην Γηραιά Κυρία στο 93’ με κεφαλιά από την καρδιά της άμυνας έπειτα από σέντρα του Γκουεντουζί διαμορφώνοντας το τελικό 1-0.