PREMIER LEAGUE... ΤΕΛΙΚΑ

Μεγάλες νίκες πέτυχαν Σίτι και Άστον Βίλα εις βάρος των Τσέλσι και Γιουνάιτεντ αντίστοιχα. Η ιστοσελίδα μας www.kerkida.net σας μετέφερε την εξέλιξη των αναμετρήσεων.

Man Utd-Aston Villa 0-1 ΤΕΛΙΚΟ

- Εναρξη στο ματς

16' Τεράστια ευκαιρία για την Άστον Βίλα! Ο Τάργκετ δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα ευρισκόμενος ακριβώς πίσω από το δοκάρι.

Μεγάλη ευκαιρία και για τους γηπεδούχους στο 18ο λεπτό με τον Φερνάντες να τροφοδοτεί τον Γκρίνγουντ μέσα στην περιοχή της Άστον Βίλα με τον τελευταίο να αστοχεί με το δεξί.

30' Ο Γκρίνγουντ από αριστερά μπήκε στην περιοχή, έκανε και το γύρισμα προς το σημείο που βρισκόταν ο Ρονάλτο, αλλά ο Μινγκς αποσόβησε τον κίνδυνο φτάνοντας πρώτος στην μπάλα.

43' Ευκαιρία για την Γιουνάιτεντ. Ωραία εκτεέλση φάουλ του Μπούρνο Φερνάντες στον Μαγκουάιρ στο δεύτερο δοκάρι. Πήρε την κεφαλιά ο αρχηγός της Γιουνάιτεντ, με τον Μαρτίνες να τον σταματά.

45+2' Tρομερή ευκαιρία για την Γιουνάιτεντ, με τον Πογκμπά! Ο Γάλλος έπιασε την κεφαλιά σχεδόν από την μικρή περιοχή, η μπάλα μόλις δίπλα από το δεξί δοκάρι. Άτυχη η Γιουνάιτεντ! Αγγίζει το γκολ η ομάδα του Σόλσκιερ

Ημίχρονο

Δεύτερο ημίχρονο

Η Γιουνάιτεντ κατάφερε στο 55' να περάσει την σέντρα, με τους Ρονάλντο, Φερνάντες, Γκρίνγουιντ να περιμένουν την πάσα του Νταλότ που έστειλε την μπάλα άουτ.

61' Μακρινό σουτ του Πογκμπά με το δεξί στο όριο της περιοχής, με την μπάλα να περνά άουτ και τον Μαρτίνες να μην ανησυχεί.

64' Διαμαρτυρήθηκε για πέναλτι ο Μαγκουάιρ

69' Μεγάλη διπλή ευκαιρία για την Άστον Βίλα! Θαυμάσια επέμβαση του Ντε Χέα. Ο Ουότκινς από μέση απόσταση επιχείρησε το σουτ με τον πορτιέρε των γηπεδούχων να δηλώνει παρών.

72' Ανέβηκε η Γιουνάιτεντ, με τα σουτ του Γκρίνγουοντ εντός περιοχής να βρίσκουν στα σώματα.

72' Κόρνερ για τους γηπεδούχους. Κεφαλιά του

Βαράν μετά την εκτέλεση του Μπρούνο Φερνάντες, ο Μαρτίνες μαζεύει ψηλά.

Στο 74' Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Άστον Βίλα: 0-0

75' Ωραία ατομική ενέργεια από αριστερά για τον Πογκμπά, το σουτ του δεν ανησύχησε τον Μαρτίνες.

Ο Ράμσεϊ είχε τεράστια ευκαιρία μπροστά του να σκοράρει, μετά την πάσα του Μπουενδία, αλλά γλίστρησε εντός περιοχής.

Μπουυυυμ! Η Βίλα σκοράρει στο 87'! Ο Χάους άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους (0-1).

Πέναλτι για την Γιουνάιτεντ!

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ! ΧΑΜΕΝΟ ΠΕΝΑΛΤΙ από τον Μπρούνο! Κάκιστο χτύπημα!

ΤΕΛΟΣ

Manchester United: De Gea; Wan-Bissaka, Maguire, Varane, Shaw; McTominay, Fred; Greenwood, Bruno Fernandes, Pogba; Ronaldo

Aston Villa: Martinez; Cash, Hause, Mings, Konsa, Targett; McGinn, Luiz, Ramsay; Watkins Ings

dfgggdggdgd

Chelsea-City 0-1 ΤΕΛΙΚΟ

34' Σουτ του Ρόδρι από απόσταση, κόντρα και κόρνερ. Βρήκε χώρους η Σίτι καθώς η Τσέλσι είχε ανεβάσει μερικά κορμιά πιο μπροστά

Απόλυτη πολιορκία στα καρέ της Τσέλσι

41' O Zέσους χάνει τη μεγαλύτερη ευκαιρία του ντέρμπι, κατεβάζοντας με το στήθος και κάνοντας σουτ με το αριστερό εντός περιοχής, όμως έφυγε πολύ άουτ!

43' Σέντρα του Καντέ, πολύ ψηλά για τον Μάρκος Αλόνσο που δεν μπορούσε να φτάσει στη μπάλα

Ημίχρονο

53' ΓΚΟΟΟΟΛ για τη Σίτι και 1-0 με τον Ζέσους!

Ο Ζέσους σταμάτησε ένα μακρινό σουτ, είχε πλάτη στην εστία, κράτησε τη μπάλα, γύρισε του σουτ που κόντραρε, ο Μεντί δεν μπορούσε να κάνει κάτι και ήρθε το 1-0 για τους «πολίτες»

62' Ο Χάβερτς είναι πολύ οφσάιντ και ορθά δεν μετράει το γκολ του Λουκάκου

68' Φάση διαρκείας για τη Σίτι με τους Μπερνάρντο, Ζέσους, Φόντεν να μην καταφέρνουν να σκοράρουν!

71' Εξαιρετική συνεργασία Λουκάκου - Κόβασιτς, ο τελευταίος σούταρε αλλά πήρε κόρνερ

Στο 74' Τσέλσι - Σίτι: 0-1

79' Τεράστια στιγμή με τον Λαπόρτ! Με προβολή από το δεύτερο δοκάρι έπειτα από εκπληκτική εκτέλεση φάουλ του Ντε Μπρόινε, ο διεθνής αμυντικός αστόχησε!

83' Εκπληκτική επέμβαση του Μεντί σε τετ-α-τετ με τον Γκρίλις!

ΤΕΛΟΣ

Chelsea: Mendy; James, Azpilicueta, Rudiger, Christensen, Alonso; Kante, Jorginho, Kovacic; Lukaku, Werner

Man City: Ederson; Walker, Dias, Laporte, Cancelo; Rodri, Foden, Bernardo; Jesus, De Bruyne, Grealish