Οι Καβαλίερς σόκαραν τους Τίμπεργουλβς στην παράταση

Οι Κλίβελαντ Καβαλίερς πανηγύρισαν ακόμη μια μεγάλη νίκη την φετινή σεζόν, επικρατώντας των Μινεσότα Τίμπεργουλβς με 113-104 στην παράταση.

SoftwareCy - Χρειάζεστε website για την επιχείρησή σας; Αν ναι, ζητήστε προσφορά τώρα ή καλέστε μας στο +357 25101002.

Οι Καβαλίερς ήταν ανώτεροι στο πρώτο ημίχρονο, έχοντας σταθερά το προβάδισμα, όμως στο δεύτερο μέρος οι Τίμπεργουλβς έκαναν την ανατροπή και έφτασαν μια ανάσα από το να αλώσουν το Κλίβελαντ.

Στα 59'' πριν την λήξη οι Τίμπεργουλβς με δίποντο του Ριντ πήραν προβάδισμα με 96-97, όμως ο Ντάριους Γκάρλαντ με βολή, μετά από τεχνική ποινή στον Γκομπέρ, στα 28'' ισοφάρισε σε 97-97 και έστειλε το ματς στην παράταση.

Στο έξτρα πεντάλεπτο ανέλαβε δράση ο Τζάρεντ Άλεν που με έξι συνεχόμενους πόντους στο φινάλε, χάρισε μια μεγάλη νίκη στους Καβαλίερς, που μετά τους Σέλτικς «λύγισαν» και τους πρωτοπόρους της Δύσης.

Ο Ντάριους Γκάρλαντ με 34 πόντους, 4 ριμπάουντ και 8 ασίστ ήταν ο πρώτος σκόρερ των Καβαλίερς, με τον Τζάρεντ Άλεν να είναι κυριαρχικός με 33 πόντους και 18 ριμπάουντ. Για τους Τίμπεργουλβς ξεχώρισε ο Ναζ Ριντ με 34 πόντους.