Οι Λέικερς πάτησαν... γκάζι και «καθάρισαν» τους Σίξερς

Οι Λος Άντζελες Λέικερς ανέβασαν για λίγο την απόδοσή τους και πανηγύρισαν τη νίκη κόντρα στους Φιλαδέλφεια 76ερς με 101-94.

SoftwareCy - Χρειάζεστε website για την επιχείρησή σας; Αν ναι, ζητήστε προσφορά τώρα ή καλέστε μας στο +357 25101002.

Οι δύο ομάδες έδειξαν ότι θα γίνει ντέρμπι από το πρώτο λεπτό, με τους Λέικερς να προηγούνται με 24-23 στη λήξη του πρώτου δωδεκαλέπτου και τους Σίξερς να κλείνουν το ημίχρονο προηγούμενοι με 50-52.

Στο τρίτο δωδεκάλεπτο το ντέρμπι συνεχίστηκε με τις δύο ομάδες να είναι κοντά στο σκορ, με τους Λέικερς να μειώνουν στον πόντο (75-76), για να ξεκινήσουν την αντεπίθεσή τους στο τέταρτο δωδεκάλεπτο.

Οι «Λιμνάνθρωποι» πάτησαν το πόδι στο... γκάζι στη τέταρτη περίοδο και με επί μέρους 26-18 πανηγύρισαν την 38η νίκη τους την φετινή σεζόν, ανεβαίνοντας στο 38-32 και θα κάνουν αγώνα δρόμου για την απευθείας είσοδο στα playoffs.

Ο Άντονι Ντέιβις ήταν συγκλονιστικός ολοκληρώνοντας την αναμέτρηση με 23 πόντους, 19 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 4 μπλοκς, ενώ για τους Σίξερς, ξεχώρισε ο Ταϊρίς Μάξι, που είχε 27 πόντους, 2 ριμπάουντ και 3 ασίστ.