Παρέλαση στο Γιβραλτάρ! (φώτος)

Τρία γκολ, τρία δοκάρια, τρεις βαθμοί. Η Ελλάδα επικράτησε πανεύκολα 3-0 του Γιβραλτάρ στην Πορτογαλία, είχε καλά διαστήματα στο παιχνίδι της και ξεκίνησε με το... δεξί τα προκριματικά του Euro 2024. Mασούρας, Σιώπης και Μπακασέτας οι σκόρερς της Εθνικής.

TO ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

- Έναρξη στο ματς.

2' Ωραία συνεργασία των παικτών της Ελλάδας αλλά το σουτ του Γιακουμάκη κόντραρε στα σώματα.

6' Σέντρα του Τσιμίκα από τα αριστέρα  η κεφαλιά του Γιακουμάκη πάει άουτ.

11' ΓΚΟΛ η Ελλάδα με τον Μασούρα! Πολύ ωραία συνεργασία, με τον Μάνταλο να γυρνάει την μπάλα στην περιοχή, ο Γιακουμάκης την άφησε, εκείνη έφτασε στον Μπάλντοκ, ο οποίος άνοιξε στον Μασούρα και εκείνος με ωραίο πλασέ έκανε το 1-0 για την Ελλάδα.

19' Κεφαλιά του Μπακασέτα στο πρώτο δοκάρι, η μπάλα άουτ.

24' Μεγάλη ευκαιρία με τον Γιακουμάκη για την Ελλάδα! Ο έμπειρος φορ πάτησε στην περιοχή, βρέθηκε σε πολύ καλή θέση αλλά το πλασέ ήταν άστοχο.

sdas

29' Σουτ του Μπακασέτα που βρήκε στα σώματα και έχουμε κόρνερ.

36' Δοκάρι για την Ελλάδα! Συνεργάστηκε εξαιρετική η Εθνική αλλά το πλασέ του Πέλκα σταμάτησε στο δοκάρι!

41'Ωραίο σουτ του Μάνταλου έξω από την περιοχή, απέκρουσε με δυσκολία ο Κόλινγκ.

45' ΓΚOΛ η Ελλάδα με τον Σιώπη!Η Ελλάδα κυκλοφόρησε την μπάλα με υπομονή, ο Πέλκας έστρωσε στον Σιώπη και εκείνος με μία... οβίδα έξω από την περιοχή έκανε το 2-0!

Άρχισε το δεύτερο μέρος

55' Ο Κόλινγκ μπλόκαρε εύκολα σέντρα του Μασούρα

58' ΓΚΟΛ η Ελλάδα και 3-0! Ο Μπακασέτας! Ο Μάνταλος με τρομερή πάσα βρήκε τον Μπακασέτα και αυτός νίκησε τον Κόλινγκ για το 3-0 της Ελλάδας!!

Στο 75ο λεπτό παραμένει το 3-0

78' Σουτ του Φορτούνη στα σώματα

84' Ωραίο διαγώνιο σουτ του Τσιμίκα έδιωξε η άμυνα του Γιβραλτάρ

Τέλος στο παιχνίδι!

Συγκεκριμένα, ο Οδυσσέας Βλαχοδήμος είναι κάτω από τα δοκάρια, οι Τσιμίκας, Μαυροπάνος, Χατζηδιάκος και Μπάλντοκ στην τετράδα της άμυνας ενώ οι Σιώπης, Μάνταλος και Μπακασέτας στη μεσαία γραμμή. Ο Πέλκας με τον Μασούρα θα αγωνιστούν στα δύο άκρα με τον Γιακουμάκη στην κορυφή της επίθεσης.