Κύπρος-Σουηδία (Κ21): Βαριά ήττα στο Δασάκι (φώτος)

Η Εθνική Ελπίδων έχασε με το βαρύ 6-1 από την αντίστοιχη της Σουηδίας στο Δασάκι. Από το 32΄ ο αντίπαλος ήταν μπροστά με 4-1.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 14΄. Στο 18΄ είχε ισοφαρίσει προσωρινά ο Φώτη. Στη συνέχεια σκόραραν τρεις φορές σε 8 λεπτά (24΄, 26΄, 32΄). Οι Σουηδοί πέτυχαν άλλα δύο γκολ στην επανάληψη (67΄, 71΄).

Ανώτερη η Σουηδία πάτησε... γκάζι μετά τα πρώτα 20 λεπτά. Έγιναν εύκολα λάθη στην άμυνα της Εθνικής μας, που προετοιμάζεται για την προκριματική φάση του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Κ-21 και την Τρίτη 26 Μαρτίου θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας την Αυστρία.

Κύπρος (Κωνσταντίνος Μακρίδης): Κίττος, Κοτσώνης (46' Χριστοδούλου), Νεοφύτου (46' Βίκτωρος), Τζιαμά (46' Α. Δημητρίου), Αντωνίου (46' Ασημένος), Αγγελόπουλος (46' Παπαστυλιανού), Οκκάς (46' Βρόντης), Σατσιάς (65' Ε. Ανδρέου), Φώτη (46' Θεμιστοκλέους), Προκοπίου (46' Κέρκεζ), Σάββα (46' Ποντικού).

Ο αγώνας ήταν live streaming (κανάλι της ΚΟΠ στο youtube)