Σχόλιο από την Pristina για τη συντριβή

Σχόλιο από τον απεσταλμένο του kerkida.net στην Πρίστινα για τον αγώνα της Εθνικής μας ομάδας με το Κόσοβο, όπου χάσαμε με το βαρύ 5-1.

Αποκτήστε το μπόνους καλωσορίσματος σας μέχρι €300

Ο Θωμάς Φραντζής γράφει...

Είχαμε επισημάνει από το πρώτο ημίχρονο πως οι Κοσοβάροι ήταν ανώτεροι σε όλα. Τι κριτική και τι να πούμε τώρα μετά από τέτοιο αποτέλεσμα και τέτοια εμφάνιση. Δεν είναι ότι χάσαμε, είναι γιατί αυτό το σκηνικό το έχουμε παρακολουθήσει πολλές φορές στο παρελθόν. Δυστυχώς με ομάδες που είναι πιο ποιοτικές από εμάς ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ.

Μας... καθάρισαν εύκολα γιατί ήταν σε όλα ανώτεροι. Χάσαμε 5-1 (πολύ ωραίο το τέρμα μας) και είχαμε κορυφαίο τον τερματοφύλακά μας... Λέει πολλά αυτό, δεν χρειάζονται άλλα λόγια και αναλύσεις.

Όπως δεν έπρεπε να ενθουσιαστούμε που κερδίσαμε την Ελλάδα ας μην απογοητευτούμε τώρα που χάσαμε με το βαρύ σκορ.

Ας κοιτάξουμε μπροστά, ας δώσουμε χρόνο να κάνει το πλάνο του ο Κετσπάγια.
Ότι κινδυνεύουμε με υποβιβασμό στην 4η κατηγορία μας πληγώνει αλλά τι μπορούμε να κάνουμε; Ας τους αφήσουμε να δουλέψουν.

(Νωρίτερα σχόλιο για το πρώτο 45λεπτο)

Πολύ καλύτεροι οι Κοσοβάροι στο 45λεπτο. Αρχίσαμε με μεγάλη φάση και ευκαιρία με τον Λοίζο αλλά στη συνέχεια μας έβαλαν στο μισό γήπεδο. Λίγες φορές βγήκαμε στην επίθεση (πολύ καλή στιγμή και στο 32΄πάλι με τον Λοίζο).

Το πρώτο γκολ των γηπεδούχων ήταν καθαρό επιθετικό φάουλ όπως το είδα από το γήπεδο. Μετά το 25΄είχε και μεγάλο ενθουσιασμό και το κοινό στο γήπεδο. Είναι καλύτερη ομάδα, πολύ ποιοτική.

Δεν είναι εύκολα τα πράγματα ειδικά με το δεύτερο τέρμα. Όπως είναι τώρα η εικόνα δύσκολα θα πάρουμε αποτέλεσμα. Βγαίνουν από τα δύο άκρα, βγαίνουν και από τον κεντρικό άξονα, είναι ανώτεροι.

Δεν μας βολεύει καθόλου και το Χ της Ελλάδας με την Βόρειο Ιρλανδία. Αναγκαστικά πρέπει να επιτεθούμε.