"Χ" "χρυσάφι" για Κροατία, "αντίο" για Βέλγιο

Κροατία και Βέλγιο έμειναν στο 0-0 και έτσι η ομάδα της Κροατίας πήρε την πρόκριση στον επόμενο γύρο του Παγκοσμίου Κυπέλλου ως 2η, ενώ το Βέλγιο αποχαιρέτησε την διοργάνωση. Χωρίς πολλές ευκαιρίες το Α' Ημίχρονο, εντελώς διαφορετικό το Β' Ημίχρονο με τις δύο ομάδες να ψάχνουν το γκολ ωστόσο έμειναν χωρίς γκολ.

Το kerkida net σας μετέφερε την εξέλιξη του αγώνα...

- ΕΝΑΡΞΗ

- 1' Σουτ του Πέρισιτς, η μπάλα έξω...

- 12' Σουτ του Καράσκο εντός περιοχής, κόντραρε σε αμυνόμενο και κατέληξε σε κόρνερ...

- 15' Πέναλτι για την Κροατία... Πάτημα του Καράσκο στον Κράμαριτς

- Στο On Field Review ο διαιτητής. Άκυρο το πέναλτι λόγω οφσάιντ στην αρχή της φάσης.

- 33' Κεφαλιά του Λιβάγια από το ύψος της μικρής περιοχής, η μπάλα φεύγει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

- 4 λεπτά έξτρα χρόνος...

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

- Έναρξη Β' Ημιχρόνου...

- 46' Έξω ο Μέρτενς, μέσα ο Λουκάκου

- 48' Κεφαλιά του Λουκάκου, μπλοκάρει ο Λιβάκοβιτς

- 50' Σουτ του Κοβάσεβιτς, δύσκολα σε κόρνερ ο Κουρτουά

- 60' Τεράστια διπλή χαμένη ευκαιρία για το Βέλγιο και δοκάρι! Ο Καράσκο δεν μπορεί να σκοράρει από πλεονεκτική θέση δεχόμενος την προβολή, με τον Λουκάκου να παίρνει το «ριμπάουντ» στέλνοντας την μπάλα στο δεξί δοκάρι.

- 62' Ο Λουκάκου έχει ΑΔΕΙΟ τέρμα μπροστά του, ωστόσο δεν μπορεί να σκοράρει με κεφαλιά. Πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα!

- 64' Διπλή αλλαγή για την Κροατία. Οι Λιβάγια και Κράμαριτς παραχωρούν τις θέσεις τους στους Πέτκοβιτς και Πάσαλιτς.

68' Μεγάλη ευκαιρία για την Κροατία! Σουτ του Μόντριτς από το ύψος της μεγάλης περιοχής, μπλόκαρε ο Κουρτουά.

- 77' Στιγμή για την Κροατία. Ο Πέρισιτς βγαίνει με προϋποθέσεις στην αντεπίθεση, όμως καθυστερεί χαρακτηριστικά να εκτελέσει.

-85' Σέντρα-σουτ του Ντε Μπρόινε, κόρνερ για το Βέλγιο.

90' Νέα τεράστια χαμένη ευκαιρία για το Βέλγιο με τον Λουκάκου! Τι έχει πάθει... Περιττό κοντρόλ σχεδόν πάνω στη γραμμή του τέρματος!

- ΤΕΛΟΣ

Κροατία: Λιβάκοβιτς, Γιουράνοβιτς, Λόβρεν, Γβαρντιόλ, Σόσα, Μπρόζοβιτς, Μόντριτς, Κόβατσιτς, Κράμαριτς, Λιβάγια, Πέρισιτς.

Βέλγιο: Κουρτουά, Βερτόνγκεν, Αντερβάιρελντ, Ντεντόγκερ, Καστάνιε, Ντε Μπρούιν, Βίτσελ, Μενιέ, Καράσκο, Μέρτενς, Τροσάρτ.

* Το άρθρο περιλαμβάνει διαφήμιση από την Bet on Alfa.