Πάρτι στην επιστροφή του Ντουράντ

Ο Κέβιν Ντουράντ επέστρεψε έπειτα από 2 μήνες και σημείωσε 17 "σβηστούς" πόντους χωρίς να χάσει σουτ και οι Νετς ποδοπάτησαν με 139-111 τους απογοητευτικούς Πέλικανς.

ΟΚέβιν Ντουράντ πάτησε παρκέ έπειτα από δύο μήνες, με τους Νετς να αποφασίζουν τελευταία στιγμή να τον φέρουν από τον πάγκο. Όχι πως είχε ιδιαίτερη σημασία πάντως αυτό, αφού το Μπρούκλιν έκανε ό,τι ήθελε κόντρα στους Πέλικανς, φτάνοντας στην νίκη με 139-111.

Το μόνο που απασχολούσε βέβαια τους Νετς ήταν η κατάσταση του Ντουράντ, ο οποίος έδειξε μία χαρά, ολοκληρώνοντας τον αγώνα με 17 πόντους με 5/5 σουτ (2/2 τρίποντα), 5/5 βολές, 7 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 6 λάθη σε 19 λεπτά συμμετοχής.

Ήταν αυτό ακριβώς που χρειάζονταν οι Νετς σε μία βραδιά που το παιχνίδι είχε κριθεί από την δεύτερη περίοδο - όταν και ξέφυγαν με 79-59 - με το Μπρούκλιν να ολοκληρώνει το παιχνίδι έχοντας συνολικά εφτά παίκτες με διψήφιο αριθμό πόντων, με τον Καϊρί Ίρβινγκ να έχει 24 πόντους και τον ΛΜάρκους Όλντριτζ 22 πόντους.

Για τους Πέλικανς, ο Έρικ Μπλέντσο είχε 26 πόντους, ενώ ο Ζάιον Γουίλιαμσον έμεινε στους 16 πόντους με 4/12 δίποντα.

ΤΑ ΔΩΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 36-33, 79-59, 115-82, 139-111