Η πορεία... επιστροφής ξεκίνησε με τριάρα! (φώτος)

Αδιαπραγμάτευτος στόχος για τη Νέα Σαλαμίνα η άμεση επιστροφή εκεί όπου ανήκει, στην Α' κατηγορία. Η πορεία ξεκίνησε ιδανικά αφού η ομάδα του Νίκκι Παπαβασιλείου κέρδισε με 0-3 την Αναγέννηση εκτός έδρας το βράδυ του Σαββάτου, για την πρεμιέρα του νέου πρωταθλήματος και πήρε άνετα το πρώτο τρίποντο.

Δυο γρήγορα γκολ από Κουμουρή στο 6' και Ντανίλο στο 15' ετοίμασαν το... έδαφος, για να έρθει ο Ντανίλο στο 53' με το δεύτερο προσωπικό του γκολ να τελειώσει το παιχνίδι.

Με δέκα έπαιζαν οι γηπεδούχοι από το 63' και μετά, μετά την αποβολή του Οκόχ με 2η κίτρινη.

Η ιστοσελίδα μας ήταν στο γήπεδο.

Η ΕΞΕΛΙΞΗ

-Ξεκίνησε το παιχνίδι

-6' ΓΚΟΛ 0-1! Με πανέμορφο σουτ μέσα από περιοχή ο Κουμουρής έστειλε την μπάλα στο δεξί παραθυράκι του Μάστρου

-15 ΓΚΟΛ 0-2! Έφυγε πίσω από την άμυνα ο Ντανίλο και με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή σκόραρε

-16 Δοκάρι η Αναγγένηση με σουτ έξω από την περιοχή, από τον Αγαπίου!

-19' Μακρινό σουτ από τον Αγαπίου, σταθερά ο Κίσσας

-23' Σουτ από τον Ενσιά λίγο πάνω από τα δοκάρια

-30' Καλύτερη η Σαλαμίνα, μπήκε δυνατά και με δυο γρήγορα γκολ έφερε στα μέτρα της την αναμέτρηση. Η Αναγγένηση προσπάθησε να αντιδράσει ωστόσο δεν είχε κάτι καλό εκτός από κάποια μακρινά σουτ.

-40' Πλασέ του Κουμουρή, έδιωξε ασταθώς ο Μάστρου, στην επαναφορά η μπάλα κτύπησε στον Ντανίλο και πήγε έξω

-44' Μικροένταση και σπρώξιματα μεταξύ ποδοσφαιριστών των δύο ομάδων, με αποτέλεσμα να έχουμε δύο κίτρινες κάρτες, μια για κάθε ομάδα (Δημητρίου και Οκόχ).

-Ημίχρονο

-Έναρξη β' μέρους

-48' Ο Ντανίλο από μακριά προσπάθησε να ξεγελάσει τον Μάστρου, η μπάλα μόλις έξω

-51' Αδύνατη κεφάλια από τον Ελευθερίου, εύκολα ο Κίσσας

-53' ΓΚΟΛ 0-3, σκόρερ ο Ντανίλο με κεφαλιά μέσα στην περιοχή!

-54' Διακοπή για λίγο, στο έδαφος ο Φελίπε που φαίνεται να αντιμετωπίζει πρόβλημα

-55' Αποχωρεί με φορείο, για λίγο με 10 οι ερυθρόλευκοι

-56' Δεν μπορεί να συνεχίσει, στη θέση του ο Πικής

-60' Η Σαλαμίνα μπήκε στο 2ο ημίχρονο με στόχο να ελέγξει το ρυθμό και το υπέρ της αποτέλεσμα και στην πρώτη ευκαιρία που βρήκε "τελείωσε" την αναμέτρηση με 3ο γκολ.

hghhghg

-63' Με δέκα η Αναγέννηση. Ένα χτύπημα του Οκόχ στο πρόσωπο του Μαργκάσα σε μια μονομαχία στο χώρο του κέντρου, επέφερε την δεύτερη κίτρινη

-70' Διπλή μεγάλη ευκαιρία χαμένη για την Νέα Σαλαμίνα, πρώτα με Ντανίλο που έκανε το πλασέ, η μπάλα κτύπησε στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Σέργιου έδωσε... έτοιμο γκολ στον Κουμουρή αυτός έκανε το πλασέ αλλά η μπάλα κόπηκε στην γραμμή

-79' Σουτ από τον Λέμεσιο, σε σώμα αμυνομένου και κόρνερ

-80' Μακρινό σουτ από τον Παύλου, δύσκολα σε κόρνερ ο Μάστρου

-Τέλος, το τρίποντο στη Σαλαμίνα που ξεκινά ιδανικά τη σεζόν!

Αναγέννηση: Μάστρου, Λοκόμπε, Χριστοδούλου, Ενσιά, Χαραλάμπους, Άκπαν, Οκόχ, Ελευθερίου, Βαλλιάνος, Φίλγκεϊτ, Αγαπίου.

Σαλαμίνα: Κίσσας, Παύλου, Δημητρίου, Καλογήρου, Σεργίου, Νικολάου, Μαργκάσα, Μιγκελίτο, Φελίπε, Κουμουρής, Ντανίλο.