Την κέρδισε στο σπίτι της, την έπιασε στην κορυφή! (φώτος)

Σπουδαίο διπλό η Ολυμπιάς για την 5η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας. Κέρδισε την ΕΝΠ μέσα στο "Τάσος Μάρκου" με 0-1 και ανέβηκε στους 10 βαθμούς "πιάνοντας" τους βυσσινί στην κορυφή - τριπλή ισοβαθμία με Ομόνοια 29Μ.

Το μοναδικό γκολ ήρθε πολύ νωρίς - στο 3ο λεπτό - από τον Κρίστιαν Λουσέρο. Καλό το θέαμα με αρκετές φάσεις στην συνέχεια, όμως το σκορ δεν άλλαξε.

Η ιστοσελίδα μας ήταν στο γήπεδο...

Η ΕΞΕΛΙΞΗ

-Ξεκίνησε το ματς.

215251125125125

-3' ΓΚΟΛ 0-1! Κεφάλια του Κ.Λουσέρο από κοντά, ο Βεσελόφσκι προσπάθησε αλλά δεν μπόρεσε να διώξει και η Ολυμπιάς... άνοιξε νωρίς το σκορ.

-10' Καλή στιγμή για την ΕΝΠ. Συνεργασία Μπούριτς - Κωνσταντίνου από δεξιά, γύρισμα του τελευταίου στον Ηλία που έκανε το πλασέ αλλά η μπάλα έφυγε λίγο έξω.

-12' Απειλεί ξανά ο Ηλία, κεφαλιά από καλή θέση μετά από σέντρα του Μέιρα, δίπλα απ'το δεξί κάθε το δοκάρι.

-18' Μεγάλη ευκαιρία για την Ολυμπιάς! Σέντρα του Πάντα από αριστερά, κεφαλιά του Κάστρο από κοντά, ελάχιστα έξω η μπάλα.

-27' Πήγε για... γκολαρα ο Λουσέρο της Ολυμπιάς. Ανάποδο ψαλίδι απ' το ύψος της μεγάλης περιοχής, ήταν σωστά τοποθετημένος ο Βεσελόφσκι και απέκρουσε.

-35' Μειώθηκε αρκετά ο ρυθμός, η ΕΝΠ έχει την κατοχή αλλά δεν μπορεί να απειλήσει ουσιαστικά με ισοφάριση.

-43' Πλασέ του Μπούριτς από καλή θέση, σταθερά ο Γκονσάλβες.

9-900-

-Τέλος ημιχρόνου.

-Ξεκίνησε το β' μέρος.

-47' Πλασέ του Κάστρο από κοντά, άστοχος. Ξεκινάει στο β' μέρος με ευκαιρία για την Ολυμπιάς.

-56' Σκοράρει η ΕΝΠ με τον Ηλία αλλά το γκολ του ακυρώνεται για επιθετικό φάουλ του Λαμί στο ξεκίνημα της φάσης.

-58' Ωραίο σουτ του Ντα Σίλβα, στην εξωτερική πλευρά των δικτύων η μπάλα.

-62' Σειρά του Λαμί να αστοχήσει από κοντά. Αυξάνει την πίεση της η ΕΝΠ.

-66' Μεγάλη ευκαιρία για την Ολυμπιάς. Ο Λούσερο βρήκε τον Αγιτέ εντός περιοχής αλλά το σουτ του με το αριστερό ήταν άστοχο.

-81' Τεράστια ευκαιρία για την Ολυμπιάς, ο Βεσελόφσκι νίκησε στο τετ α τετ τον Λουσέρο.

-84' Σέντρα του Βικάριο από αριστερά, κεφαλιά του Ηλία, μπλόκαρε ο Γκονσάλβες.

-Τέλος, το σπουδαίο τρίποντο στους φιλοξενούμενους!

ΕΝΠ: Βεσελόφσκι, Ντα Σίλβα, Πότσι, Α.Λουσέρο, Κατσιάρης, Μέιρα, Κωνσταντίνου, Ηλία, Κοτσώνης, Μπούριτς, Ντρέκσα.

-Στον πάγκο: Κουτσού, Κρίστιαν, Χριστοφή, Κοσμά, Κολοκούδιας, Μαυρουδής, Οκκαρίδης, Βικάριο, Πρωτοπαπάς, Γαβριήλ, Γιασουμή, Λαμί.

Ολυμπιάς: Γκονσάλβες, Παπαδόπουλος, Ζ.Λεονάρντο, Πάντα, Αγιτέ, Μαρτίνς, Φωκάς, Κ.Λουσέρο, Ντζάι, Γιανγκβελάτζε, Κάστρο.

-Στον πάγκο: Αντωνίου, Μήτσης, Μιχαήλ, Ηρακλέους, Γιωρκάτζης, Μαρνέρος, Βαρνάβα, Ιωάννου, Θωμά.

* Διαιτητής ο Πάνος Θεοδώρου με βοηθούς τους Σίμο Ταραπουλούζη - Αντρέα Χαραλάμπους και παρατηρητή τον Ανδρέα Αντωνόπουλο.