Δεν... ισιώνει η Αθλέτικ (βίντεο)

Η Αθλέτικ Μπιλμπάο έμεινε για τέταρτο συνεχόμενο ματς μακριά από την νίκη (1-1 με τη Βιγιαρεάλ) και κοιτάζει με άγχος πλέον την ζώνη του υποβιβασμού.

Δεν λέει να… ισιώσει η Αθλέτικ Μπιλμπάο, που για τέταρτο σερί ματς έμεινε μακριά από το «τρίποντο» και βλέπει την απόσταση από την επικίνδυνη ζώνη να είναι κοντινή.

Η καλή εμφάνιση δεν μετουσιώθηκε σε νίκη και η Βιγιαρεάλ βρήκε τρόπο να φύγει με το 1-1 από το «Σαν Μαμές». Ο Τριγέρος διόρθωσε το χαμένο του πέναλτι στο 20ό λεπτό (εκπληκτική απόκρουση του Κέπα) και επτά λεπτά αργότερα έκανε το 0-1 για το «κίτρινο υποβρύχιο».

Οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι πριν το ημίχρονο με τον Κόρντομπα και είχαν σωρεία χαμένων ευκαιριών, μέχρι ο συνήθης ύποπτος Άριτς Αντούριθ να σκοράρει για 11η φορά στην καριέρα του εναντίον της Βαλένθια και να κάνει το τελικό 1-1 στο 75ο λεπτό.