Δυο γκολ, δυο δοκάρια και τρεις... μεγάλοι βαθμοί (φώτος)

Μεγάλη νίκη για την Αλκή... Στο κρίσιμο ματς για την παραμονή, κέρδισε την ΕΝΠ με 2-0 και ανέβηκε στους 26 βαθμούς, δυο περισσότερους από τη σημερινή της αντίπαλο. Κάρλος (πέναλτι) και Ηλία τα δυο γκολ ενώ οι βυσσινί έπαιζαν με δέκα παίκτες από το 5ο λεπτό, μετά την απευθείας κόκκινη στον Αγγελή. Δυο δοκάρια είχαν επίσης οι γηπεδούχοι. Το www.kerkida.net ήταν στο γήπεδο...

Η ΕΞΕΛΙΞΗ

-Πρώτο σφύριγμα από τον Βασίλη Δημητρίου

-Μεγάλη φάση με το ξεκίνημα, μόλις στα 30 δευτερόλεπτα. Ο Ουντότζι πλάσαρε από κοντά και ο Πάρντο απέκρουσε

-5' ΠΕΝΑΛΤΙ για την Αλκή και κόκκινη στον Αγγελή. Ο Ιβάν Κάρλος έφυγε φάτσα με τον Πέτρου, ο αμυντικός της ΕΝΠ τον ανέτρεψε και ο διαιτητής τον απέβαλε

-7' ΓΚΟΛ, 1-0 η Αθάνατη με το πέναλτι του Ιβάν Κάρλος

-20' Χωρίς τη μεγάλη φάση μετά το γκολ. Η Αλκή "πατά" καλύτερα έχοντας ψυχολογία και προβάδισμα στο σκορ

-32' O Oυντότζι έκανε κούρσα από δεξιά και σούταρε από διαγώνια θέση, έξω η μπάλα

-33' ΔΟΚΑΡΙ για τους γηπεδούχους. Ο Μπελαμεϊρί έκανε το κοντινό πλασέ στην κίνηση, η μπάλα πήγε στην "βάση" του κάθετου δοκαριού και ο Πέτρου έδιωξε στη συνέχεια

-34' Εντυπωσιακό γυριστό από τον Μπελαμεϊρί μετά από σέντρα του Ακόστα, σε κόρνερ ο Πέτρου

-36' Κίτρινη στον Μπελαμεϊρί για φάουλ στον Ζάρατε

-44' Μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα του Σακκά. Ο Κάρλος έστρωσε στον Μπελαμεϊρί που ήταν αμαρκάριστος αλλά βιάστηκε και σούταρε έξω

-Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις

-45+3' Απειλεί η ΕΝΠ. Ο Πίττας από κοντά σουτάρει υπό πίεση, ο Χριστοφή βάζει το πόδι και στέλνει σε κόρνερ

-45+5' ΔΟΚΑΡΙ (δεύτερο) για την Αλκή. Μετά από φάση διαρκείας, ο Κάρλος σούταρε από δύσκολη θέση και έστειλε τη μπάλα στο... σίδερο

-Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο

-Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος με μια αλλαγή. Ο Ολίβα στη θέση του Μαϊσουράτζε

-50' Καλή στιγμή για τους βυσσινί αλλά ο Κυριάκου από κοντά δεν μπορεί να πιάσει σωστά την προβολή

-54' Κίτρινη στον Σπόλιαριτς για φάουλ στον Πίττα

-55' Κίτρινη και στον Κυριάκου για φάουλ στον Ιβάν Κάρλος

-56' Απειλεί η Αλκή αλλά η κοντινή κεφαλιά του Χριστοφή είναι άστοχη

-58' Ο Γκοζλάν στη θέση του Ζάρατε

-65' Συρτό σουτ του Ενόχ από το ύψος της περιοχής, πάει έξω

-67' Ο Κωνσταντίνου στη θέση του Τριμπό

-73' Καλή φάση με τον Κωνσταντίνου να σουτάρει από διαγώνια αριστερά και τον Πέτρου να αποκρούει

-77' Ο Ηλία στη θέση του τραυματία Ιβάν Κάρλος

-78' Καλή φάση για τον Ηλία με το που μπήκε. Διαγώνιο σουτ από δεξιά, λίγο έξω

-82' Ο Γκλάβινα στη θέση του Κυριάκου. Ρισκάρει ο Φελκ που δεν έχει άλλη επιλογή

-83' Άλλη μια ευκαιρία με τον Μπελαμεϊρί. Σούταρε από δύσκολη θέση διαγώνια δεξιά και ο Πέτρου έδιωξε σε κόρνερ

-85' ΓΚΟΛ, 2-0 η Αλκή. Ο Ηλία σκοράρει λίγα λεπτά μετά που πέρασε στο γήπεδο. Από διαγώνια θέση πλάσαρε και νίκησε τον Πέτρου

-86' Κίτρινη στον Ηλία που έβγαλε τη φανέλα του στον πανηγυρισμό

-87' Μακρινό σουτ από τον Μπελαμεϊρί, σε κόρνερ ο Πέτρου

-88' Κίτρινη στον Ουντότζι

-90' Ο Γκαντάτσια στη θέση του Σπόλιαριτς